Kā bija Francijas atklātajā tenisa čempionātā

Francijas atklātais tenisa čempionāts jeb Rolands Garros ir ikgadējs tenisa turnīrs, kas notiek maija beigās un jūnija sākumā Parīzē. 2012. gadā Rolands Garros notika no 27. maija līdz 11. jūnijam. Tās ietvaros notika vienotie vīriešu un sieviešu čempionāti, dubultspēļu sacensības, veterānu turnīri un jaunatnes turnīri.

Lietošanas instrukcija

1

“French Open 2012” īstā zvaigzne bija mūsu tautiete Marija Šarapova. Krievijas tenisists uzvarēja septiņos sarežģītos mačos. Pirmais blondīnes Marijas sāncensis bija Rumānijas tenisiste Aleksandra Kadanets, kurai neizdevās no Šarapovas noķert vienu spēli. Tālāk Šarapova viegli pieveica japānieti Ayumi Morita un ķīnieti Šuai Pengu. Sarapovai grūtākais mačs bija konfrontācija ar čehieti Klāru Zakopalovu, kas ilga trīs setus. Finālā Šarapova tikās ar “French Open 2012” sensāciju - itāli Sāru Errani. Šis miniatūrais tenisists aizkļuva līdz finālam, pārspējot tādus izcilus konkurentus kā Samanta Stosūra un Anu Ivanoviču. Tomēr Sārai nebija pietiekamas pieredzes cīņā ar Mariju.

2

Vīriešu vienspēļu turnīrā uzvarēja spānis Rafaels Nadals. Principā spānis prognozēja uzvaru pirms turnīra sākuma. Nadals finālu sasniedza ar aizvainojošu rezultātu, visos sešos mačos nezaudējot vienu setu. Fināla mačs starp Nadalu un serbu Novaku Džokoviču lietainā laika dēļ notika tikai 11. jūnijā. Spānis uzvarēja trīs četros komplektos un pamatoti saņēma slaveno “salātu bļodu” Rolandu Garrosu. Ir vērts atzīmēt, ka Rafaels Nadals septīto reizi kāpa šī turnīra augstākajā pjedestālā.

3

Runājot par pāra konfrontāciju, starp vīriešu pāriem spēcīgākā izrādījās Daniela Nestora (Kanāda) un Maksa Mirnija (Baltkrievija) komanda. Sieviešu dubultspēļu turnīrā uzvarēja Itālijas tenisistu Roberta Vinči un Sāra Errani pāri. Finālā itāļi burtiski noķēra uzvaru no krievietes Nadijas Petrovas un Marijas Kiriļenko rokām. Starp jauktajiem pāriem pirmā vieta ieguva Sania Mirza un Maleh Bhupati. Starp junioriem par spēcīgākajām tenisistēm kļuva vāciete Anika Beka un beļģis Kimers Sopejans.